uvodná stránka


 

International Geomorphology Week 2021

Vážení priatelia ASG pri SAV!

Pri príležitosti medzinárodného týždňa geomorfológie #IntGeomorphWeek2021 sa Asociácia slovenských geomorfológov pripája k druhému ročníku iniciatívy popularizácie geomorfológie vo všetkých jej formách. Okrem propagácie nášho obľúbeného vedného odboru je cieľom podporiť aj mladé vedecké talenty a priblížiť tému geomorfológie aj širokej verejnosti. Asociáciu slovenských geomorfológov pri SAV bude v rámci webináru pre strednú a východnú Európu reprezentovať naša úspešná speleologička Dr. Alena Gessert z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika.

Pod záštitou Medzinárodnej geomorfologickej asociácie (IAG) Vás preto pozývame pripojiť sa k regionálnym webinárom, ktoré sa budú konať ako poldenné udalosti v týždni
od 1. do 7. marca! Rečníci boli navrhnutý národnými vedeckými predstaviteľmi geomorfologických komunít naprieč celým svetom a je sa naozaj na čo tešiť.

Priestor pre propagáciu geomorfológie využíva aj naša asociácia formou prezentácie kolekcie geomorfologických prác, ktoré sa svojim výskumom viažu k Slovensku. V prevažnej väčšine sa jedná o excelentné výsledky výskumu, ktoré sú priaznivo akceptované aj na medzinárodných geomorfologických fórach. Slovenská geomorfológia je v súčasnosti veľmi špecifický vedný odbor, ktorý v porovnaní s inými vednými disciplínami nevyniká kvantitou v personálnom zastúpení, ale možno práve preto je možné ľahšie odsledovať vysokú kvalitu takéhoto výskumu. Vážime si každú vedeckú osobnosť, ktorá prispela k tomu, že geomorfológia na Slovensku je „stále živá“ vedná disciplína. Aj vďaka Vám dokáže byť dostatočne atraktívna tak pre študentov v učebnom procese, ako aj pre absolventov, ktorí svoju vedeckú kariéru ešte len začínajú.

V prípade, že by ste chceli otestovať ako sú na tom Vaše poznatky o geomorfológii, pripravili sme pre Vás aj „na oko“ nenáročný geomorfologický kvíz.

Ak ste srdcom geomorfológ/ička a navyše ste kreatívny/a, vytvorili sme priestor, kde sa môžete realizovať. Navyše by to bolo pre dobrú vec. Modernizácia nášho loga je výzva, za ktorú môžete získať 5-ročné bezplatné členstvo v asociácii a ešte k tomu knižnú odmenu podľa svojho výberu v hodnote 50 Eur. Ak chcete pomôcť asociácii v otázke nového dizajnu loga, skúste to v našej súťaži o návrh nového loga asociácie ASG pri SAV.

Želáme Vám príjemne strávený týždeň geomorfológie s geomorfológiou! Celý zoznam webinárov a sprievodných podujatí s podrobnými programami nájdete na stránke #IntGeomorphWeek2021.Prehľad geomorfologického výskumu na Slovensku   

Prehľad geomorfologického výskumu na Slovensku

 

Geomorfologický kvíz – otestuj sa ako si na tom s poznatkami z geomorfológie!   

Geomorfologický kvíz – otestuj sa ako si na tom s poznatkami z geomorfológie!

 

Súťaž o návrh nového loga ASG pri SAV   

Súťaž o návrh nového loga ASG pri SAV

 

  optimalizované na rozlíšenie 800x600